Doba čtení: < 1 min

Co je to mediace? Jak mi může pomoci? Hodí se vlastně naše situace k mediaci? Nedokážeme se bavit, jak nám může mediace pomoc? Tyto a mnohé další otázky slýchám stále dokola.

Mediace je v České republice využívána zejména od roku 2008, kdy byla přijata směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2008/52/ES. Touto směrnicí se Česká republika zavázala k přijetí právní úpravy v oblasti mediace.

Ve spolupráci s Radio BILLA CZ, jsem měla tu čest Vám mediaci přiblížit a odpovědět na pár základních otázek, které mi položil Marek Čihách z RADIO MAX:

1. Co je vlastně mediace a jak nám její nástroje mohou v každodenním životě pomoci? 

2. Obracejí se na Vás nebo na Vaše kolegy v době mimořádných opatření lidé více než jindy? 

3. Jak se to současné mimořádné období dá v rodině ve zdraví vybalancovat? 

4. Modelová situace: s partnerem/partnerkou si už doma lezeme na nervy a nevíme, jak z toho ven. Co s tím? 

5. Víme, že rozvodovost např. v Asii se v posledních týdnech rapidně zvedla. Často ale manželé možná jednají impulzivně a zkratkovitě pod tíhou aktuálních okolností. Jak se těch rozhodnutí činěných v afektu vyvarovat? Takové rozhodnutí nás totiž může za pár dnů velmi mrzet a zároveň výrazně ovlivní náš další život… 

6. Existuje několik mediačních technik, které nám mohou v partnerském životě pomoci. Jednou z nich je OBJASŇOVÁNÍ. V čem spočívá? 

7. Existuje několik mediačních technik, které nám mohou v partnerském životě pomoci. Jednou z nich je PŘERÁMOVÁNÍ. V čem spočívá? 

8. Existuje několik mediačních technik, které nám mohou v partnerském životě pomoci. Jednou z nich je OCENĚNÍ. V čem spočívá? 

K samotným technikám a jak je využít v běžném životě najdete více ve zveřejněném článku.

Categories:

Tags:

Pokud se chcete dozvědět více...